Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tak wygląda parking podziemny na MTP. Jednak jest drogo {◎GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tak wygląda parking podziemny na MTP. Jednak jest drogo {◎GALERIA ZDJĘĆ}
23-11-2022 05:00   Janusz Ludwiczak
Od ponad dwóch tygodni na Targach działa trzypoziomowy parking podziemny. Mogą z niego korzystać nie tylko wystawcy i zwiedzający, ale również mieszkańcy. Jednak za każdą godzinę postoju trzeba zapłacić 7 złotych.

Budowa parkingu trwała półtora roku (od kwietnia 2021 r.), choć na samym początku inwestycja została wstrzymana, gdyż wykonawca odstąpił od umowy.

– Powodem było "nieprzekazanie przez MTP decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a tym samym niemożności uzyskania przez Spółkę decyzji o pozwoleniu na budowę" – informował Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. ("Emitent”), wykonawca inwestycji.

Nowy parking może pomieścić 650 samochodów. Znajduje się na trzech poziomach pod nowopowstałym Placem Powszechnej Wystawy Krajowej, pomiędzy Iglicą i pawilonami nr 12, 2, 1 oraz 15, czyli Poznań Congress Center. Wjazd do parkingu znajduje się w dokładnie w miejscu, gdzie znajdowała się Adria (naprzeciwko dworca kolejowego).

Obiekt powstał 12 metrów pod poziomem terenu, a jego całkowita powierzchnia wynosi 18 250 m².

Parking PWK (bo tak nazywa się nowy obiekt) czynny jest całą dobę. Dostępny jest on tylko dla samochodów osobowych do 2 metrów wysokości, z wyjątkiem tych z instalacją LPG. Nie jest dopuszczone parkowanie motocykli, skuterów, quadów i rowerów.

Każda rozpoczęta godzina parkowania kosztuje 7 złotych (bezpłatny czas przejazdu od wjazdu i od opłacenia do wyjazdu wynosi 15 min). Niestety nie są przewidziane rabaty za dłużej pozostawione auto na parkingu, dotyczy to też wystawców i osoby odwiedzające Targi.

"Parking służyć będzie mieszkańcom i osobom przyjeżdżającym do Poznania" – zapewnia Grupa MTP.

Jednak oferta ta wystaje się być mało przystępna, gdy kierowcy za parkowanie w strefie płatnego parkowania zapłacą 3,50 złotych za godzinę postoju, 7,70 zł – za 2 godziny, 12,60 zł – za trzy czy 16,10 zł za 4 godziny postoju. Jest to dwa razy taniej niż na Parkingu PWK. Na dodatek w soboty i niedziele oraz po godz. 20 parkowanie na łazarskich ulicach jest darmowe.

Korzystniejsza jest też oferta pobliskiego parkingu wielopoziomowego nad peronami dworca Poznań Główny i galerii handlowej Avenida. Na poziomach 1 i 2 parkowanie przez pierwsze trzy godziny jest darmowe, czwarta godzina postoju kosztuje 6 zł, a od piątek – 7 zł. Doba parkowania kosztuje – 65 zł, gdy tymczasem na parkingu MTP jest to aż 168 złotych…

– Osoby, które zdecydowały się na opcję parkowania od poniedziałku do niedzieli przez cały miesiąc płacą tylko 350 PLN, czyli mniej niż 50 groszy za godzinę – przekonuje Karolina Nawrot z centrum prasowego Grupy MTP.


Komentarze (4)

24-11-2022 22:09:01
Do_Ani
Tak to się teraz porobiło, że niektórzy z miasta chcą zrobić wieś a drudzy ze wsi miasto :(
24-11-2022 14:03:09
toms
@Ania: Udaj się do jakiegoś specjalisty. Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę się - życzę ci byś na starość, gdy będziesz miała problemy ruchowe, nie będziesz mogła jeździć rowerem, nie będziesz mogła jeździć autem. Zrozum kobieto, samochód czasem jest potrzebny, osoby starsze, schorowane nakazujesz na wykluczenie???? Rowerem przewieziesz meble??? Puknij się i przestań już trolować
23-11-2022 14:24:45
Ernest
@Ania: Znowu ty. Kobieto wyprowadz sie na wies naprawdę
23-11-2022 13:09:23
Ania
Teraz jak już powstał olbrzymi parking dla spalinowców, czas likwidować miejsca parkingowe i "oddać dzielnicę" mieszkańcom!
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: